لواسانی: مردم علاقمند به دیدن قصه های تخیلی از خودشان در سینما نیستند

مژده لواسانی گفت: داستان سینمایی باید مخاطب را دیگر خودش کند، مردم دوست ندارند آدم هایی از یک سیاره دیگر را در سینما ببینند.

لواسانی: مردم علاقمند به دیدن قصه های تخیلی از خودشان در سینما نیستند

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر،

مژده لواسانی مجری تلویزیون، با بیان اینکه امسال اکثر فیلم های حاضر در جشنواره فیلم فجر را دیدم، گفت: واقعیت این است که انتظار بیشتری از برخی کارگردانان باسابقه حاضر در جشنواره داشتم. البته فیلم هایی هم در این میان وجود داشت که برای من و مخاطبان بسیار جذاب بود. فیلم هایی که قصه را به خوبی روایت کرده بودند.
وی با توجه به جذابیت داستان فیلم سینمایی «من دیه گو مارادونا هستم» اظهار کرد: این فیلم رادوست داشتم. یک کمدی متفاوت از بهرام توکلی که یک اثر خاص به شمار می رود. مجموع بازی ها و روایت داستان، فیلم را جذاب کرده بود.
لواسانی با توجه به اینکه «عصر یخبندان» ریتم خوبی دارد، گفت: فیلم سینمایی «عصر یخبندان» را دوست داشتم. سینمایی که قصه دارد و قصه اش را در یک ریتم و ضرب آهنگ درست روایت می کند، مخاطب را نه تنها خسته نمی کند بلکه مخاطب را درگیر داستان می کند. «عصر یخبندان» این ویژگی را دارد.
مجری برنامه «کافه سوال» درباره بازی بازیگران، گفت: مجموع بازی ها مخاطب را درگیر خودش می کند. مجموع بازی ها در چند فیلم، امسال خیره کننده بود. مجموع بازی ها در فیلم های «من دیه گو مارادونا هستم»، «رخ دیوانه»، «عصر یخبندان» فوق العاده بود.
لواسانی با توجه به اینکه جشنواره ویترین یک ساله سینمای ایران است، گفت: فیلم های شرکت کننده در جشنواره، هرچقدر خوش آب و رنگ تر باشد تا سلایق مختلف را در بگیرد بهتر است. شما ممکن است فیلم یک نفر را دوست نداشته باشید اما همین که در ژانرهای مخنتلف فیلم های مختلفی وجود دارد بسیار خوب است و به جشنواره کمک می کند.
وی افزود: جشنواره یک قرار فرهنگی است که خانواده بزرگ سینما را دور هم جمع می کند و این موضوع به خودی خود لذت بخش است. امسال جشنواره نظم بهتری دارد و ما میتوانیم این نظم را در همه جای جشنواره ببینیم.
لواسانی درباره مهمترین نیزار سینمای ایران گفت: قصه خوب در سینما کم پیدا می شود. سینما به قصه نیاز دارد و مهمترین نیاز سینما، داستان گویی است. مردم به دنبال این هستند که یک فیلم برایشان داستان خوبی تعریف کند تا مخاطب رابا خود درگیر کند. مردم دوست ندارند آدم هایی از یک سیاره دیگر را در سینما ببینند.

/ 0 نظر / 29 بازدید