نذر امسالم با ˝نذرچشم های تو˝ ادا شد

مژده لواسانی در گفت و گو با پانا: نذر امسالم با ˝نذرچشم های تو˝ ادا شد
 
خبرگزاری پانا: مژده لواسانی مجری برنامه های تلویزیونی و رادیویی، این روزها نمایش 12 پرده ای ˝نذر چشم های تو˝ را به مناسبت ایام محرم در وصف واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش در سالن سینما و تئاتر المپیک روی صحنه برده است.

۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۲ آبان ساعت 10:11 

مژده لواسانی نویسنده و کارگردان نمایش "نذر چشم های تو" در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی پانا درباره هدف خود از اجرای این اثر نمایشی مذهبی توضیح داد: من از 18 سالگی با گروهی آشنا شدم  و در کلاس های مذهبی مختلف اخلاق و معارف و دین با آن ها همراه بودم. همیشه به این فکر می کردم چه خوب است اگر تلفین دین با هنر را بتوانیم در قالب نمایش با این گروه تجربه کنیم. 
وی افزود: تا این که این نگاه با اجرای نمایش "ظهور خورشید" در دانشگاه های مختلف اجرایی شد و پس از آن نمایش "خورششید در پس ابر" را روی صحنه بردیم. از آن به بعد نذر هر ساله من نوشتن و کارگردانی یک نمایش مذهبی در همراهی با این گروه است و امسال نیز به مناسبت ماه محرم و صفر "نذر چشم های تو" که برداشتی از روایت حضرت ام البنین از واقعه عاشورا تا ماجرای شهادت امام حسین (ع) را در بر می گیرد، در سالن المپیک اجرا شده است.
مجری برنامه "کافه سوال" درباره ویژگی های نمایش ادامه داد: این نمایش دارای 12 پرده است و خود من نیز در سه پرده به عنوان راوی حضور دارم. این کار متعلق به ائمه اطهار (ع) است و همه اعضای گروه با تمام عشق و محبت خود به این عزیزان در کار حضور دارند. تلاش کرده ام تا انتخاب موسیقی و سایر بخش ها هم درخور و شایسته باشد.
وی درباره علت انتخاب سالن المپیک برای اجرای این نمایش خاطرنشان کرد: این نمایش ویژه بانوان روی صحنه رفته است و به هر حال اجرای چنین نمایشی در سالن های دیگر کمی سخت می شد. ضمن این که در سالن های دیگر تئاتر همیشه نمایشی در حال اجراست. لازم است بگویم آقای طاهری مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی در اجرای این اثر به ما کمک زیادی کردند و اتفاقا بعد از بازبینی، این نمایش توجهشان را جلب کرد و اعلام کردند که روز جمعه از عوامل به عنوان اولین گروه مذهبی تئاتر ویژه بانوان تقدیر خواهند کرد.
گفتنی است اجرای نمایش "نذرچشم های تو" به نویسندگی و کارگردانی مژده لواسانی که از چهارشنبه 21 آبان ماه آغاز شده است امروز و فردا از ساعت 16 در سالن سینما تئاتر المپیک میزبان علاقه مندان است. این سالن در همت غرب، دهکده المپیک، المپیک 2. خیابان ورزش شرقی واقع شده است.

 

http://pana.ir/Pages/News-280487-%D9%86%D8%B0%D8%B1_%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85_%D9%86%D8%B0%D8%B1%DA%86%D8%B4%D9%85_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%D8%AF%D8%A7_.aspx

/ 0 نظر / 31 بازدید