ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/٢٢   کلمات کلیدی:
لواسانی در گفتگو با مهر:
قرار نبود «چ» شناسنامه کاملی از شهید چمران باشد/ «سیزده» تلخ ولی تکان‌دهنده
مژده لواسانی مجری رادیو و تلویزیون در پاسخ به انتقادها درباره شخصیت‌پردازی ضعیف شهید چمران در فیلم حاتمی‌کیا تاکید کرد این فیلم تنها تصویر دو روز از زندگی چمران است نه شناسنامه‌ای کامل از شخصیت وی.
 

مژده لواسانی مجری رادیو و تلویزیون که در ایام جشنواره فیلم فجر در برج میلاد حضور داشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حضور هر ساله در جشنواره جزو علاقه مندی های من است و البته برنامه های متعدد سینمایی در رادیو داشته ام و جشنواره را کاملاً حرفه ای دنبال می کنم و به نظرم برگزاری آن اتفاق بسیار خوبی است. اینکه هر سال اهالی رسانه کنار هم اینجا فیلم می بینند همچنین گپ و گعده های بعد هم به اینکه فیلم درست در ذهن بیننده ته‌نشین شود، کمک می کند.

وی درباره بهترین آثاری که امسال در جشنواره دیده است، توضیح داد: فیلم «چ» را بسیار دوست داشتم. این اثر به لحاظ ساخت یک سر و گردن از سینمای ایران بالاتر است، علاقه شخصی من به شهید چمران نیز فیلم را خواستنی تر کرده است.

لواسانی که با «مصطفای عشق» در جشنواره رادیو برگزیده شده است، تاکید کرد: من این برنامه را در خصوص شهید چمران ساخته بودم و به علت ارادت قلبی که به این مرد جهاد و عرفان دارم فیلم «چ» و تصویر چمران با بازی عرب نیا در این فیلم را به شدت دوست داشتم. خیلی خوشحالم در شرایطی که اکثر فیلمسازان بزرگ ما متأسفانه نسبت به کارنامه درخشانشان فیلم خوبی نساخته‌اند، فیلم «چ» ابراهیم حاتمی کیا درخشان است.

مجری «کافه سؤال»با تمجید از بازی بابک حمیدیان در این فیلم ادامه داد: برخی فکر می کردند قرار است «چ» کاملاً ابعاد شخصیتی چمران و زندگی او را نشان دهد اما دوستان باید در نظر داشته باشند این فیلم تنها دو روز از قائله پاوه است و تمام گستردگی ابعاد شخصیتی شهید چمران در ماجرای پاوه خلاصه نبود بنابراین باید زمان تماشای فیلم حواسمان باشد که ما تنها قصه ای از دو شب حضور چمران در ماجرای پاوه را داریم که با فرمان حضرت امام (ره) ختم به خیر می شود.

لواسانی یادآور شد: در میان فیلم اولی ها «سیزده» هومن سیدی علیرغم اینکه به شدت تلخ است بسیار تکان دهنده و تأثیرگذار است.

وی ازدست دادن فرصت تماشای «شیار 143» را یکی از تأسف‌های خود در این جشنواره دانست و گفت: در کارهای مفرح با تم کمیک «خط ویژه» را بسیار دوست داشتم و «فرشته ها باهم می آیند» نیز فیلمی روان و شیرین از زندگی یک طلبه و اثری محترم، شریف و قابل قبول بود.

این مجری با بیان اینکه انتظار بیشتری از فیلم «رستاخیز» احمدرضا درویش داشته است، ادامه داد: حادثه کربلا به خودی خود بار دراماتیک بسیاری در هر لحظه دارد و من انتظار داشتم این فیلم تکان‌دهنده تر از این باشد اما «روز رستاخیز» انتظار من را به عنوان کسی که عاشق روایات تاریخی هستم برآورده نکرد و نظر بسیاری از دوستان دیگری که با آن ها حرف می زدم همین بود.

وی در پایان تصریح کرد: حتی اگر ساخت موسیقی این اثر به یکی از بهترین آهنگسازهای ایرانی خودمان که با جریان های مذهبی آمیخته تر هستند، داده می شد قطعاً آن فرد می توانست بسیار موفق تر از یک آهنگساز خارجی ظاهر شود کمااینکه هنوز که هنوز است «روز واقعه» چه درخصوص محتوا، چه درمورد موسیقی بی نظیر مجید انتظامی با اختلاف بهترین فیلمی است که درخصوص این حادثه ساخته شده است. البته هر تلاشی در راه نشان دادن این واقعه بزرگ و معرفی آن به مردم ستودنی و قابل تقدیر است.

http://www.mehrnews.com/detail/News/2233745